מי אני ומה זה פה?
 • התלהבתם? כתבו לי

 • שלום שלום

 • אני שלומית קוטיק, ואני מודה, אני מתלהבת.
  אני מתלהבת גם מדבר שאיש אינו מתלהב ממנו. מצגות. זאת העבודה שלי. אני עובדת עם אנשים וארגונים, עוזרת להם לזקק רעיון (יזמי, עסקי, שיווקי, פילנטרופי, אקדמי, לא אכפת לי מה, העיקר שיהיה מעניין ויעשה טוב לעולם) לכדי סיפור ויזואלי, כתוב נפלא, מעוצב לעילא, וארוז בתוך מצגת.
  אני חפשנית בלתי נלאית ומצאנית עם הרבה מזל. מחפשת השראה לעבודה שלי, תרה אחר תירוצים סבירים להמלט ממנה, ובדרך מוצאת המון דברים שמרחיבים לי את הלב, את הדעת ואת היריעה, מעמיקים לי את הגומה השמאלית ומחלצים ממני תובנות.
  מתלהבת.קום הוא מסע ההשראה שלי. אתם מוזמנים להצטרף, אולי תתלהבו גם.
  שלומית
 • me

  פ****ג פאוור פוינט

  קישור לכתבה

  נדמה לי שפאוור פוינט היא התוכנה המושמצות בתבל. היא גורמת למוות בחדרי ישיבות, או לפחות לקומה זמנית. היא מזמנת קלישאות, מילוליות וויזואליות (הו! אנחנו עוד נדבר על זה), היא מקבלת לחיקה כל הבל שנכתב באותיות גדולות מספיק (או קטנות מספיק). הווייתה מזקקת את כל מה שמנופח, מזוייף ומעוות בעבודה בתאגידים. דילברט מסביר את זה הרבה יותר טוב ממני.פ.פ. פותחה ב-1987, נכון, במקור עבור מק, וקראו לה במקור פרזנטר. לימים, כמובן שמר ג'ובס פיתח אליה שינאה תהומית, גם כששכב על ערש דווי, וכמה מרופאיו הציגו לו טיפולים ותרופות במחלה, השתולל מזעם ולא הסכים להקשיב, כיוון שהרופאים השתמשו בתוכנה הלא נכונה. משתמשי ווינדוז החלו להשתמש בה החל מ-1990, והם לא מפסיקים לרגע, ליצור מצגות איומות, שסותרות את כל עקרונות התקשורת, העיצוב וצורת החשיבה של המוח האנושי.

  מצגות זאת העבודה שלי. אני אוהבת את העבודה שלי, רוב הזמן גם מאוהבת. בשיחה ראשונה עם אדם לא מוכר ששואל אותי, שלומית, מה את עושה? אני עדיין מוצאת את עצמי מגמגמת. אני עונה, מצגות, אבל… (עם סיפור, אמיתי, בלי בולשיט, נקי מקלישאות, לא צפוי, מעניין, שובר חסמים, מלהיב, חודר אל לב, משכנע, עם עיצוב מוקפד ואחר, מעט טקסט, המון ויזואליות, תנועה וגו'). ואז השאלה הבאה: את עובדת בפאוור פוינט? ואני עונה, כן, בדרך כלל, ושוב חשה מתנצלת, אבל מוסיפה את המשפט – בשבילי הוא רק קנבס.

  הנה עבודת קנבס שעשיתי עבור אחד מלקוחותי הוותיקים והאהובים, בית ההשקעות אלטשולר שחם. לפניכם פתיח למצגת, שמספר (באריכות, אני יודעת, שוב נסחפתי) את הסיפור ההיסטורי של כלכלת ישראל. המצגת בנויה בפאוור פוינט, כמובן, ומנצלת את אחת התכונות שחביבות עלי בתוכנה המושמצת – מעבר push בין שקפים, שמאפשר יצירה של תנועה המשכית בין פריים לפריים. ביחד עם רוני לוית המוכשרת והנהדרת, לקחנו עד הסוף את מה שיש לפ.פ. להציע.

  ראשית, פיסת סטורי בורד, כי מכאן הכל מתחיל אצלי, תמיד:

  והנה מקטע מהמצגת, כאן ארוזה כסרט:

  וכמה מסכים שאני אוהבת במיוחד:

  השאירו תגובה

  • *שדות חובה

  1. הורס-הורס-הורס.
   אה.. הורס.

   א. דילברט 02.03.2012